Ruský torpédoborec Sovremennyj 956A 1/275

Kód: DS38877332
€79,16 / ks
Skladem

Detailné informácie

Podrobný popis

Projekt 956 Saryč (v kóde NATO trieda Sovremennyj) je trieda raketových torpédoborcov sovietskeho námorníctva z doby studenej vojny. Primárne boli navrhnuté k boju proti hladinovým lodiam a vzdušným cieľom. V službe sa tak dopĺňali s protiponorkovým torpédoborcami triedy Udaloj.    

Všetky torpédoborce tejto triedy postavila lodenice Severnaja Dverf v Petrohrade. Pre sovietskej, neskôr ruskej námorníctvo bolo postavené 18 jednotiek, z ktorých päť je doposiaľ v aktívnej službe. Čínske námorníctvo pritom získalo ďalšie štyri jednotky.    

Pre torpédoborce tejto triedy bol prevzatý trup krížnikov triedy Kresta II. Hlavňovou výzbroj tvoria dva dvojhlavová 130mm kanóny AK-130-MR-184, umiestnené v delových vežiach na prove a na zadku. Protilodné výzbroj predstavujú dva štvornásobné kontajnery protilodné striel Moskito - variant Projekt 956 nesie strely 3M80 Moskito, kým novšie variant Projekt 956A má strely verzie 3M80M Moskito. K obrane proti lietadlám slúžia dve jednoduché odpaľovacie zariadenia riadených striel SA-11 Gadfly s dosahom 25 kilometrov a zásobou 48 striel. Na zabezpečenie blízkej obrany slúžia štyri systémy AK-630 s 30mm rotačným kanónom. K ničeniu ponoriek slúžia dva dvojité 533mm torpédomety a dva raketové vrhača hlbinných bômb RBU-1000. Na palube sa ďalej nachádza pristávacie plošina pre protiponorkový vrtuľník Kamov Ka-27. Pohonný systém tvoria dve parné turbíny a štyri kotla. Lodné skrutky sú dva. Najvyššia rýchlosť je 32,7 uzla. Dosah je 4500 nám. míľ pri rýchlosti 18 uzlov. Zdroj: Wikipédia    Vrtuľníková loď na diaľkové ovládanie
   

Základné RC loď ideálna pre začiatočníkov, alebo ako hračka pod dozorom dospelej osoby. Nákupom získate kompletne zostavený model bojovej lodi, dvojkanálový RC vysielač, dobíjaciu batériu do lode a sieťový nabíjač. Loď Vás prekvapí prevedením mnohých dateilů paluby, ale hlavne je na nej krásny pohľad pri plavbe.