Špeciálne nožnice na štepenie a vrúbľovanie stromov

Kód: DS42743247
€24,99 / ks
Skladom (>5 ks)

 

Vyskúšajte tieto špeciálne nožnice na štepenie a vrúbľovanie a doprajte vašim drevinám starostlivosť ako od profesionálneho záhradkára. Navyše kvalitnou starostlivosťou získate značne vyššiu a kvalitnejšiu úrodu.

Manipulácia s vrúbľovacími nožnicami na štepenie je vďaka ich kompaktnému dizajnu a ostrým čepeliam veľmi pohodlná, rýchla a jednoduchá.

Tieto úžasne záhradné nožnice na štepenie stromov a orezávanie majú dvojaké využite. Môžu sa využívať ako klasické záhradné nožnice na strihanie vetví. S použitím jedného z 3 nástavcov – čepelí, sú vhodné na vrúbľovanie.

Špeciálne nožnice na štepenie a orezávanie vetví sú vhodné pri všetkých druhoch sadeníc, ovocných stromčekov, ovocných a okrasných krov, kvetín a vínnej révy.

Doprajte vašim drevinám profesionálnu starostlivosť.


NÁŠ TIP

Ponúkame vám široký výber produktov do záhrady ktoré vám pomôžu pri vašej práci v záhrade alebo aj samotnému pestovaniu.

Ak vás v záhrade trápia nepozvaní návštevníci a nechcete aby vám poškodzovali vašu úrodu alebo trávnik pozrite si našu ponuku odpudzovačov a plašičov.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

VYNIKAJÚCE NOŽNICE NA ŠTEPENIE A VRÚBĽOVANIE STROMOV

Získajte nové zručnosti v oblasti ovocinárstva využitím špeciálnych nožníc na štepenie a vrúbľovanie stromov. Staňte sa záhradníkom – špecialistom na štepenie a vrúbľovanie drevínNavyše rýchlo, jednoducho a poľahky orežete nepotrebné vetvy, či stonky.

 

 unikatne-noznice-na-stepenie-stromov

VRÚBĽOVANIE - DOKONALÉ REZY AJ U ZAČIATOČNÍKOCH

Nožnice na štepenia a vrúbľovanie majú kompaktné rozmery. Úchvatné sú aj vďaka vysokej kvalite rezných čepelí, ktoré sú veľmi ostré. Jednoduchá a presná manipulácia s nožnicami umožní dokonalú prácu aj u začiatočníkov.

Čo je  vlastne vrúbľovanie?

Je to spôsob nepriameho vegetatívneho rozmnožovania, pri ktorom sa prenáša časť jednoročného výhonu alebo letorastu s niekoľkými pukmi resp. očkami z vrúbľa ušľachtilej požadovanej odrody na vhodný podpník.

Vrúbľovaním si môžete zaštepiť obľúbenú odrodu aj staršieho stromu do nového podpníka. Použite jednoročný, dobre vyzretý výhonok zo stromu, ktorého ovocie vám určite chutí. Takto jednoducho si zachováte želanú odrodu.

 

1 NÁSTROJ - 3 RÔZNE NÁSTAVCE

Vrúbľovanie ovocných stromov je úloha, ktorá vyžaduje presnosť a obrovské množstvo času.

Vynikajúcim pomocníkom sú jedinečné, praktické záhradné nožnice na štepenie. Obsahujú vymeniteľné rezné nástavce a môžete si vybrať až z 3 rôznych tvarov: U, V a Ω. Vruby budú dokonale priliehať. Tieto nástavce vám skutočne poskytnú viac možností na úspech.

Ako vymeniť vrúbľovacie nástavce:

 • Odskrutkujete maticu pomocou kľúča
 • Skrutkovačom vyskrutkujete skrutku
 • Vyberiete nainštalovaný nôž
 • Vložíte novú čepeľ

 

DVOJAKÉ VYUŽITIE

Vynikajúce nožnice na štepenie a vrúbľovanie budete môcť využívať aj mimo obdobia, kedy bude potrebná takáto úprava drevín. Je to vďaka ich ďalšej funkcii a to použitie ako klasických záhradných nožníc na strihanie.

Čepeľ nožníc je tiež veľmi ostrá, takže zastrihávanie drevín bude doslova jednoduchá práca.

 

 noznice-na-vrublovanie-stromov-jedinecne

 

BEZPEČNÉ POUŽITIE BEZ PORANENIA

Práca s týmito senzačnými záhradnými nožnicami na stromy a ostatné dreviny je skutočne bezpečná. Pri manipulácii s nimi nedochádza k poraneniam ako pri štepení s využitím noža. Vaša práca bude bezpečná a výsledok zaručene kvalitný.

 

VHODNÝ NA VRÚBĽOVANIE DREVÍN

Tieto špeciálne nožnice na vrúbľovanie a štepenie sú vhodné na štepenie všetkých druhov najmä:

 • ovocných stromov
 • kríkov
 • vinnej révy

 

ZVÝŠITE ÚRODU OVOCIA

Chcete udržať rovnováhu medzi rastom a úrodnosťou vašich ovocných drevín? K tomu je dôležité správne prerezávanie vetví. Získate bohatšiu úrodu. Skutočne nepotrebujete veľké stromy, ani kríky s ovocím len na ochutnávku. Postarajte sa o svoje dreviny.

Potrebujete nožnice na vrúbkovanie a orezávaniu vetví vhodné na orezávanie a štepenie všetkých druhov sadeníc, ovocných stromčekov, ovocných a okrasných krov, kvetín a vínnej révy. S jedinečnými, praktickými špeciálnymi nožnicami ušetríte veľa energie a času.

 

noznice-na-stepenie-stromov-specialne

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA

 • nožnice na štepenie a vrúbľovanie stromov

Balenie obsahuje

 • 1 x nožnice
 • 3 x čepeľ
 • 1 x skrutku
 • 1 x skrutkovač
 • 1 x kľúč

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: