Ortéza na palec na nohe - korektor vybočeného palca

Kód: DS60275765
€20,99 / ks
Skladom (>5 ks)

 

Ortopedická ortéza palca na haluxy sa používa na terapiu a prevenciu vybočeného palca haluxov. Koriguje polohu palca nohy tak, že ho vyklopí smerom von. Pohyblivý kĺb umožňuje ohýbať prst v kĺbe, vďaka čomu je možné chodiť s aparátom na nohe.

Ortéza - korektor palca je určená na nosenie počas dňa a v noci. Jednoducho si ho nasadíte  uchytíte pomocou pásky na suchý zips, ktorá umožňuje plynulé nastavenie sily, ktorou sa má prst ťahať.

Vďaka najkvalitnejším materiálom je korektor efektívna pomôcka s dlhou životnosťou. Korektor je príjemný, mäkký, hygienický a ľahko umývateľný. Je určený pre opakované použitie. Je univerzálny vhodný na ľavú aj pravú nohu.

Terapeutická ortéza na palec je vhodná pre dlhodobé a pravidelné používanie. Je odporúčaná chiropraktikmi, terapeutmi aj lekármi ako terapeutická pomôcka pre zlepšenie zdravia vášho palca.

 • Fixuje palec v rovnej polohe
 • Pôsobí proti progresii Hallux Valgus
 • Uvoľní napätie v kĺbe palca
 • Možnosť chôdze s ortézou na chodidle

NÁŠ TIP: Vyskúšajte balíček na vybočený palec, ktorý obsahuje korektor palca a vložky z pamäťovej peny teraz so zľavou.

Vhodný je aj balíček na ploché nohy.

Pozrite sa tiež na ďalšie produkty pre starostlivosť o nohy.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

PREČO VZNIKAJÚ HALLUXY - VYBOČENÝ PALEC

Halluxy vznikajú kvôli oslabeniu kĺbov a svalov držiacich palec v prirodzenej polohe. Za hlavné príčiny sa považujú gény, pohlavie, zranenia chodidiel, opakované namáhanie, vek a nosenie topánok, ktoré nesedia správne, napr. úzkych, špicatých topánok a vysokých podpätkov.  

 

 orteza-na-palec

 

KOREKTOR JE URČENÝ PRÁVE PRE VÁS AK MÁTE:

 • Pálenie v palci a jeho okolia  
 • Problémy s chôdzou a slabšou rovnováhou   
 • Je náročné nájsť topánky, ktoré by sedeli   
 • Stuhnutosť palca na nohe  
 • Vaše nohy sa ľahšie unavia   
 • Červenšia a zhrubnutá (zapálená) koža v okolí palca  
 • Ak sa vaše palce odierajú o ostatné prsty a tvoria sa vám mozole     

 

AKO FUNGUJE ORTÉZA - KOREKTOR PALCA  

Korektor a chránič palca pomáha absorbovať tlaky, pomáha zrovnať vybočený palec a tlmí otlaky jeho kĺbuOrtéza na korekciu vybočeného palca na nohe fixuje palec v priamej polohe a uvoľňuje napätie v kĺbe. Plastový skelet funguje ako dlaha a pôsobí proti smeru vybočenia palca. Tým pomáha zbavovať nepríjemné bolesti, pálenia a stuhnutosti. Palec sa postupne vracia do správnej polohy a tým bude pohyb jednoduchší a ľahší. 

 • Na odstránenie vybočeného palca - halluxov  
 • Pomáha odstraňovať bolesť a stuhnutosť  
 • Bráni tvorbe mozoľov na chodidlách  
 • Účinná prevencia  
 • Skracuje dobu rehabilitácie    

   

ÚČINNÁ TERAPIA A PREVENCIA  

Korektor je vhodný na dlhodobé používanie ako efektívna terapia halluxov, no je možné ho používať aj preventívne. Korektor používajte počas spánku a ak je to možné, aj v priebehu dňa. Ohybný kĺb umožní chôdzu s nasadenou pomôckou. Tento korektor nie je vhodný do obuvi. Do obuvi je určený tento korektor palca.

Pre efektívnu liečbu odporúčame aj ortopedické vložky z pamäťovej penyktoré Vám pomôžu zafixovať palec v správnej polohe aj počas nosenia topánok. Navyše uľavujú bolestiam nôh, od pocitu ťažkých a opuchnutých nôh.

 

 orteza-na-palec-nohy-korektor

 

POHODLNÝ NO ZÁROVEŇ EFEKTÍVNY  

Korektor s chráničom palca, je vyrobený zo silikónu a vyplnený gélom. Vďaka tomu je korektor mäkký a pohodlný no zároveň účinný a efektívny. Korektor netlačí medzi prstami, dobre drží na mieste a je pohodlný na nosenie.   

  

KVALITNÉ MATERIÁLY A DLHÁ ŽIVOTNOSŤ  

Korektor je vyrobený z najkvalitnejších materiálov, ktoré zaručujú funkčnosť a dlhú životnosť produktu. Špeciálny popruh na uchytenie je odolný voči vyťahaniu, nestráca účinnosť ani po opakovanom a namáhavom používaní.  Ortéza je vhodná na ľavú aj pravú nohu. Možnosť prispôsobenia na rôznu veľkosť nohy pomocou pásov.


 

 

NÁŠ TIP

UNIKÁTNE VLOŽKY NA PLOCHÉ NOHY

vložky na ploché nohy - podpora klenby

Spoznajte túto unikátnu podpornú výstuž, ktorá je určená pri problémoch s plochými nohami, pri zlej klenbe nohy, pri bolesti a častej únave nôh.

 

 

UNIKÁTNA BRÚSKA NA PORASKANÉ PÄTY

 

škrabka na päty

 

Unikátna brúska na päty je účinný spôsob ako dopriať vašim nohám efektívnu a rýchlu domácu pedikúru. Dokonale, rýchlo a pohodlne odstráni zrohovatenú kožu, mozole a popraskanú pokožku.

 

 

UNIKÁTNE ČISTIACE PAPUČE DO KÚPEĽNE NA JEDNODUCHÉ A EFEKTÍVNE ČISTENIE NÔH 

čistiace papuče do kúpeľne

Čistiace papuče sú nenahraditeľným doplnkom a pomocníkom pre každého. Čistenie nôh je veľmi rýchle, účinné a príjemné. Čistiace papuče sú tiež ako zdravotná pomôcka pre starších ľudí, tehotné ženy a pre ľudí ktorí majú problémy s kĺbami.

 

 

ŠPECIÁLNE GÉLOVÉ VLOŽKY DO TOPÁNOK

 

gélové vložky do topánok

 

Vyskúšajte pohodlné gélové vložky do topánok a získajte maximálnu pohodu a komfort pre vaše nohy. Vložky sú skutočným zázrakom pre chodidlá. Sú vyrobené z flexibilného a mäkkého materiálu SEBS, ktorý tlmí nárazy a zjemňuje tlakové body.

 

 

GÉLOVÉ VLOŽKY NA OCHRANU PÄTY PRED OTLAKMI

gélové vložky na ochranu päty pred odtlakmi

Rozlúčte sa s otlakmi a pľuzgiermi na pätách. Prinášame skvelé riešenie. Revolučné gélové chrániče na päty. Gélové chrániče sú priesvitné, nenarúšajú vzhľad obuvi, ale čo je hlavné - skutočne pomáhajú.

 


 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: