Detektor dymu - požiarny hlásič

Kód: DS74305466
€13,99 / ks
Nedostupné
Položka bola vypredaná…
 

 

Detektor dymu - požiarny hlásič je špeciálne zariadenie pre detekciu ohňa a tlejúceho ohňa vo vašich domácnostiach. Chráňte to, na čom vám najviac záleží. Ochráňte zdravie vašej rodiny a váš majetok.  

Citlivé senzory reagujú aj na malé množstvo dymu, následne spustí hlasný akustický signál ako upozornenie na vznikajúce nebezpečenstvo.  

Autonómny detektor dymu a tiež bezdrôtový detektor dymu má vysokú výdrž batérie, takže funguje aj pri výpadku elektriny. Je už neoddeliteľnou súčasťou domov, chát, bytov, garáží no môžete ho používať aj v karavanoch.  

   
    
  • Spoľahlivý detektor dymu  
  • Špičková, spoľahlivá ochrana  
  • Jednoduchá a rýchla inštalácia   
  • Ochráňte vaše zdravie a majetok  
  • Elegantný a nenápadný dizajn

Tu nájdete ďalšiu  zabezpečovaciu techniku ​​ pre váš byt či dom.

Detailné informácie

Podrobný popis

CHRÁŇTE TO, NA ČOM NAJVIAC ZÁLEŽÍ  

V živote nie je nič dôležitejšie ako zaistenie bezpečnosti vašej rodiny a domova, a mali by ste byť vždy pripravení. Štúdie ukazujú, že jednou z hlavných príčin smrti, ktorej sa dá predísť v dôsledku dymu a požiaru je absencia požiarneho hlásiča.  

Tento vysoko citlivý alarm dokáže odhaliť potencionálne nebezpečenstvo a bude včas signalizovať stav núdze, takže môžete rýchlo a bezpečne reagovať. Chráňte svoje zdravie a majetok.  

 poziarny-hlasic

 

KDE MÔŽETE DETEKTOR DYMU POUŽÍVAŤ  

Dymový detektor je všeobecne určený pre použitie vo vnútornom normálnom prostredí bez zvýšenej prašnosti a vlhkosti, ako sú byty, kancelárie, ubytovacie zariadenia, chodby a spoločné priestory obytných domov a pod.  

 

KVALITNÉ MATERIÁLY A DLHÁ ŽIVOTNOSŤ BATÉRIÍ  

Vďaka najkvalitnejším materiálom a modernej technológii výroby je dymový hlásič certifikovaný až na 10 rokov. Máte istotu že počas tohto obdobia vám bude spoľahlivo slúžiť. Vďaka napájaniu z batérií ho môžete inštalovať kdekoľvek, bez potreby pripojenia do elektrickej siete. Veľkou výhodou napájania pomocou batérií je fakt, že nedôjde k vypnutiu siete z dôvodu skratu elektrického zariadenia. Tento hlásič vás bude chrániť za každých okolností.  

 

AKO FUNGUJE POŽIARNY HLÁSIČ

Tento prémiový hlásič má zabudovaný vysoko citlivý fotoelektrický dymový senzor. Ten využíva optickú komôrku so zdrojom a prijímačom infračerveného svetla. Vniknutie dymu do komôrky spôsobuje zmenu toku svetla medzi zdrojom a prijímačom a detektor vyhlási poplach. Svetlo je neviditeľné a nevystupuje z komôrky do okolitého prostredia.  

 

 detektor-dymu-poziarny-hlasic 

 

AKO NAINŠTALOVAŤ POŽIARNY HLÁSIČ

Základom rýchlej detekcie je fakt, aby sa plyn alebo dym dostal čo najskôr k požiarnemu hlásiču. Preto hlásič nikdy neinštalujte do rohov miestností, za záclony a za nábytok. Tu nedochádza k dostatočnému prúdeniu vzduchu a hlásič nebude správne detekovať dym alebo plyn. Vždy je vhodné umiestniť hlásič aspoň 30 až 40 cm od takéhoto miesta. Ideálnym miestom je strop alebo vrchná časť steny.  

Hlásič nie je vhodné inštalovať do blízkosti zdrojov tepla a prúdu vzduchu, ako sú vykurovacie telesá a klimatizácie. Tiež neinštalujte požiarny hlásič do kuchyne alebo miestnosti s krbom. V takom to prípade je vhodné nainštalovať požiarny hlásič do niektorých zo spojovacích miestností (schodisko, chodba).  

Nie je potrebné inštalovať hlásič do každej miestnosti v objektu. Najvhodnejšie je vytipovať najpravdepodobnejšie miesta vzniku požiaru. Požiar môže vzniknúť od spotrebnej elektroniky (televízory, veža, počítač alebo osvetlenie). Častou príčinou požiaru tiež bývajú zdroje tepla či ohňa (kachle, krby, sviečky).  

Jediná miestnosť, kam požiarny hlásič patrí v každom prípade, je každá spálňa. Tu vás spoľahlivo ochráni pred dymom, ktorý v spánku dokáže veľmi rýchlo udusiť. Tiež obývacia izba, spojovacie chodby, pracovňa, práčovňa či iné miestnosti sú vhodné na inštaláciu.  

 

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA

 • detekuje častice vytvorené spaľovaním  
 • hlasitosť alarmu: 85 dB
 • vysoko citlivý fotoelektrický dymový senzor  
 • vhodné pre priestory o podlahovej ploche 20 - 40 m2  
 • indikátor stavu batérie 
 • životnosť senzora 10 rokov od dátumu výroby  
 • trieda ochrany: IP20  
 • prevádzková teplota: + 4 ° C až + 38 ° C  
 • napájanie: 9V (6LR61) batéria ( súčasťou balenia)  
 • schválené: EN14604 CE  
 • rozmery produktu: 110 x 35mm   
 • farba: biela

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: